Legion Katowice

Spartans Oświęcim

Polska Federacja Lacrosse

Pierwsza kolejka PLL.
W swoim pierwszym meczu ligowym wysoko ulegliśmy drużynie z Poznania. Końcowy wynik to 18 : 1.

Mecz miał miejsce 2 października 2011 roku na stadionie Energetyka przy ulicy Srebrzyńskiej 97. Już na samym początku meczu bez problemu można było zauważyć ogromną przewagę aktualnego mistrza Polski nad beniaminkiem ligi.
Husarze już od pierwszego wznowienia ruszyli z ogromnym zapałem do ataku. Efektem tego były trzy szybko strzelone bramki. Dopiero wtedy zdołaliśmy otrząsnąć się z przedmeczowego stresu i udało przeprowadzić się nam kilka akcji zakończonych strzałem na bramkę. Jednak w całej pierwszej kwarcie, żadna akacja nie przyniosła nam rezultatu w postaci bramki. Husarze, natomiast, dołożyli jeszcze 3 trafienia. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 6:0

Druga kwarta nie przyniosła niespodzianek. Mieliśmy problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy. Mimo, że przeprowadziliśmy kilka kontr, brak skuteczności strzeleckiej spowodował, że kwartę kończyliśmy z wynikiem 10:0.

Trzecia kwarta przyniosła długo oczekiwaną bramkę dla zawodników Ravens. Podanie otrzymał Mateusz Antczak, po czym przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał ją Łukaszowi Sobczakowi, ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza przeciwników, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się pierwszą bramką Ravens w Polskiej Lidze Lacrosse.

Czwarta kwarta przypominała drugą. Ponownie zawodnicy z Poznania skutecznie atakowali naszą bramkę, my z kolej popisaliśmy się kilkoma ciekawymi akcjami, jednak coraz bardziej w naszej grze widać było zmęczenie. Mecz zakończył się wynikiem 18:1.

Los chciał, że już w pierwszej kolejce trafiliśmy na bardzo wymagającego rywala, przez co mecz skończył się naszą wysoką porażką. Nie ukrywamy, że nie spodziewaliśmy się tego, jednak opuszczając boisko każdy z nas wiedział, że stać nas na wiele więcej. Chcemy to udowodnić 15 października wtedy to czeka nas kolejny ligowy mecz. Na boisku energetyka o godz. 13.00 będziemy gościć tym razem zawodników Kraków Dragons. Mamy nadzieję, że i tym razem przybędziecie dopingować zawodników z Łodzi.