Nasze występy w sezonie 2012/2013
Dodane przez Administrator dnia Maj 24 2013 00:22:58
Mimo, że w tym sezonie zaliczyliśmy swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo, to nie można go uznać za w pełni udany. Zaczęło się od wysokiej (3:19) porażki z Poznaniem. O ile przegrana z wicemistrzem Polski nie była zaskoczeniem, to już po drugim meczu z Krakowem mieliśmy czego żałować. Spotkanie, w którym prowadziliśmy przez większą część gry zakończyło się niestety wynikiem 11:7 dla Krakowian. Do obu tych meczów przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie, w czym można dopatrywać się głównej przyczyny drugiej porażki. Potem nareszcie przyszło zwycięstwo nad beniaminkiem PLL Legionem Katowice 13:1, a rundę jesienną zakończyliśmy klęską we Wrocławiu 2:27.


Z jednym zwycięstwem, nadal mieliśmy hipotetyczne szanse na awans do fazy play-off. Musieliśmy jednak wygrać oba nasze wiosenne mecze i liczyć na korzystny bilans bramkowy. To się niestety nie udało. Spotkanie ze Spartans Oświęcim mające się odbyć 16.03.2013 nie doszło do skutku z powodu zbyt dużej ilości śniegu na boisku AZS-u i zakończyło się walkowerem z naszej strony. Konfrontacja z Gromem Warszawa, która raczej nie mogła nic zmienić w tabeli zakończyła się naszą przegraną 5:12. Gdybyśmy pod koniec meczu z Krakowem wytrzymali kondycyjnie i gdyby nie walkower z Oświęcimiem, mogło być zupełnie inaczej.


Sezon nie ułożył się dla nas najlepiej przede wszystkim przez problemy kadrowe. Ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na 6. Miejscu przed beniaminkiem Legionem Katowice. Ostateczny układ tabeli nie jest jeszcze ustalony. Nadal czekamy na weekend mistrzów w Oświęcimiu i na nowego mistrza Polski.